Před několika týdny jsme Vás informovali o špatném stavu chodníku na ulici Nádražní. Situace se zde stále zhoršuje a hrozí uvolnění dlažebních kostek a následné poškození projíždějících vozidel. Jelikož město o tomto dlouhodobém problému ví, znovu jsme jej vyzvali k nápravě.

Očekávání se ovšem nenaplnila. Logickým krokem by bylo upravení chodníku i silnice tak, aby již nedocházelo k přejíždění obrubníků autobusy. V tomto případě se nejedná o technicky ani finančně náročnou úpravu, a proto by neměl být problém s realizací. Jak jsme se ale dozvěděli z vyjádření úředníka třebíčské radnice, žádné změny v uspořádání uličního prostoru neproběhnou. Uvedené argumenty v článku jsou však zcela liché, neboť během několika let mohla být zpracována projektová dokumentace. Nemluvě o financích, které mohly být vyčleněny. Nejedná se o nijak závratnou sumu.

Jediným výsledkem tak bude uvedení chodníku do běžného stavu, což však vůbec neřeší příčinu problému, tj. nedostatek manévrovacího prostoru pro řidiče autobusů. Zde se naskýtá ještě jedna potenciální hrozba. Pokud dojde ke zvýšení obrubníku do běžné úrovně, autobusy ani nákladní vozidla jej nebudou moci přejet, a dojde tak k zablokování jedné z nejfrekventovanějších křižovatek v Třebíči – Nádražní x Bráfova.

Stav chodníku se opět po čase začne zhoršovat a brzy dosáhne stejného poškození, jako je tomu v současné době. Toto opravdu není efektivní a smysluplný přístup města k řešení problému. Naopak se jedná o další plýtvání finančních prostředků z městského rozpočtu.

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This