Byty a rodinné domy především pro “budoucí inženýry z Dukovan”! I tak by se dalo nazvat rozhodnutí rady Města Třebíče ze čtvrtka 21. března. Více jak 2,5 hektaru stavebních pozemků pro výstavbu rodinných domů chce prodat v celku jedinému developerovi. I když se jedná o pozemky v bezprostřední blízkosti plánovaného průchvatu, nepochybně by o tyto pozemky měli zájem i stávající občané Třebíče, pokud by se prodávaly jednotlivě. Obdobně – tedy v celku –  chce stávající radniční koalice prodat i téměř 2,4 ha pozemků určených pro výstavbu domů s cca 200 byty. Původně byla přibližně pětina těchto pozemků určena pro výstavbu domu s pečovatelskou službou, startovacích bytů pro mladé a obecních bytů.

 

Plánovaná podoba lokality Vídeňský rybník

Plánovaná podoba lokality Vídeňský rybník

Plánovaná podoba lokality Vídeňský rybník

Sektor D  (D 1, D2 a D3) – přibližně pětina pozemků byla určena pro výstavbu domu s pečovatelskou službou, startovacích bytů pro mladé a obecních bytů

 

Stavba se má uskutečnit na Vídeňském rybníku, konkrétně severně a jižně od ulice Na Hvězdě. Celkem 24 tisíc čtverečních metrů mezi baseballovým hřištěm a parkovištěm před poliklinikou je určeno pro bytové domy. Vyvolávací cena pozemku činí 125 milionů korun. Regulační plán stanovuje, že domy budou výškou odpovídat okolní zástavbě. Součástí domů budou podzemní garáže a v přízemí komerční prostory pro občanskou vybavenost.

Jižně od bytové zástavby se nachází plocha o rozloze přes 25 tisíc metrů čtverečních, která je určena pro rodinné domy. Město za ni bude požadovat nejméně 114 milionů korun.

 

Stávající podoba lokality Vídeňský rybník

Stávající podoba lokality Vídeňský rybník

 

Zastupitelům bude záměr prodeje pozemků předložen za tři týdny. Pokud bude prodej schválen, tak v srpnu, kdy už by měl být znám dodavatel nových bloků do Dukovan, by měly proběhnout aukce pozemků. Město počítá s tím, že domy ve Vídeňském rybníku budou lákadlem pro pracovníky, kteří se kvůli „novým Dukovanům“ do Třebíče přistěhují. Stavba nových bloků má začít v roce 2030, kdy by měly být byty a rodinné domy už postaveny.

 

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This