Na posledním jednání zastupitelstva města zazněly i výtky, že Borovina vypadá, jako kdyby se zde zastavil čas. Až na revitalizaci ulic Okružní a Zahraničního odboje a několika ulic v oblasti tzv. baťovských domků se zde téměř neinvestuje. Silnice a chodníky jsou ve velmi špatném stavu, nerozšiřují se parkoviště, neopravují se zastávky MHD.

Možná poloha několika nových parkovacích míst v Borovině na ulici Okružní

V zanedbaném stavu je především oblast tzv. staré Boroviny. Chodníky se na mnoha místech zcela rozpadají, silnice jsou plné děr a veřejné osvětlení již má také své nejlepší roky za sebou. Nemluvě o tom, že chybí parkovací místa. Obyvatelé též poukazují na absenci přístřešků pro kontejnery, což prostoru po estetické stránce také nepřidá.

Občané často upozorňují na chybějící společenské zázemí či prostory pro sportovní aktivity. V Borovině nenajdeme ovál na kolečkové brusle, skatepark nebo prostor s altánem, stoly a lavicemi. Smutný pohled je i na okolí Borovinského rybníka a Stařečského potoka. Tato oblast by s trochou péče a malými investicemi mohla být příjemným místem k trávení volného času.

Oslovili nás ale i obyvatelé tzv. nové Boroviny, tedy sídliště Za Rybníkem. Postrádají například parkovací stání v blízkosti pošty a knihovny na ulici Okružní. Prostor pro vybudování několika parkovacích míst by zde zcela určitě byl a zároveň se nejedná o žádnou závratnou částku, kterou by městský rozpočet nebyl schopen ufinancovat. Právě tento projekt by mohl být prosazen díky tzv. participativnímu rozpočtu. Ten se snaží prosadit naše volební strana Třebíč Občanům! Princip participativního rozpočtu je takový, že radnice vyčlení část městského rozpočtu pro projekty, které nominují a následně si je zvolí sami občané města. Projekty jsou následně realizovány

Věříme, že vedení města konečně otevře oči a přestane tuto městskou část zanedbávat. Je potřeba investovat tam, kde žijí a tráví svůj čas občané, nikoliv do projektů s nejasnou budoucností a využitelností na základě přání některých podnikatelů. Třebíč patří občanům.

Za fotografie děkujeme Markétě Maulové.

Zdroj úvodní fotografie: www.commons.wikimedia.org

 

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This