Rádi bychom uvedli na pravou míru všechny informace, které zaznívají ze strany vedení města a které následně přejímají media, aniž by dala prostor druhé straně, což znamená nám a spolku Obchvat Třebíče. Na naše názory a argumenty se zkrátka neptají.

 

Jak už jsme zde psali, Nejvyšší správní soud zamítl kasační stížnost. Ta byla ve své podstatě pouze odvoláním proti rozsudku Krajského soudu v Brně, který nevyhověl návrhu na zrušení části Zásad územního rozvoje Kraje Vysočina týkající se vymezení koridoru pro obchvat Třebíče. Soud ale v žádném případě neuvedl, že radniční varianta průchvatu je správná, jak uvádí vedení města, nebo dokonce lepší než námi navrhovaný skutečný, velký obchvat. Žádné varianty neporovnával. Posuzoval pouze chyby ze strany úřadů. O tom byl tento soud.

 

V současné době se v trase průchvatu připravují vrty, které mají prozkoumat stav podloží. Je to důležité pro zjištění možných rizik. Rozhodně to ale neznamená, že stavbě průchvatu nestojí nic v cestě. Naopak. Tyto průzkumy mohou odhalit vážné problémy navržené trasy. Zároveň stále běží proces EIA, tedy vyhodnocení radniční trasy průchvatu z hlediska dopadů na životní prostředí, které se nám podařilo i díky vám prosadit.

 

V boji za skutečný, velký obchvat Třebíče pokračujeme dál. Jsou zde další zákonné postupy, na které upozornil brněnský krajský soud i Nejvyšší správní soud. Nyní byla podána žaloba proti územnímu plánu města Třebíč ke Krajskému soudu v Brně, který vymezuje současnou variantu obchvatu zvanou „průchvat“. Stále také probíhá sběr podpisů za vypsání referenda o trase obchvatu. Bližší informace o petiční akci naleznete zde nebo se můžete obrátit na naše zastupitele a členy.

 

S radniční variantou nesouhlasíme. Chceme obchvat Třebíče a ne další paskvil, který problémy nevyřeší, jen je pouze odsune na jiné místo, a na kterém vydělají jen někteří vlivní lidé a jejich podržtašky. Odmítáme radniční trasu nejen kvůli obyvatelům staré Boroviny, nejen kvůli zeleni, ale i kvůli ztrátě několika stovek pracovních míst.

Díky, že jste s námi.

 

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This