Ptáte se mě, proč nesouhlasím s trasou obchvatu, kterou navrhuje radnice. Pokusím se tady nějak vysvětlit, co mne k tomu vede.

1. Obchvat Okříšek bude ústit pod krahulovským silem před Červenou Hospodou. Takže ze směru od Okříšek lidé dojedou až na začátek Třebíče, kde bude začínat rádoby třebíčský obchvat. Co udělají ti, kteří budou chtít jet na Brno či do nemocnice? Pojedou dál na centrum. Je to logické. Vždyť by si zajeli.

2. Tunel – rozdělí Borovinu. Neprojedete tak jak nyní ze staré Boroviny do nové. MHD bude jezdit čtvrtí zvané Hájenky ulicí, která je nyní jednosměrná a po vybudování tunelu bude obousměrná a ještě zde bude jezdit MHD. Tomu se říká zvýšit komfort bydlení!

3. Skládka – v místech, kudy má jít tunel a trasa, byly skládky. Vyvážel se tam veškerý odpad z továrny, barvy, ale i rozbité televizory a radia. Od 40.let až do 70.let minulého století. Tahle ekologická bomba tam je. Stačí jediný pohyb a může se stát, že Borovina a Řípov budou mít znehodnocenou vodu. To by nemělo katastrofické následky jen pro Borovinu, to by bylo šílené pro celou Třebíč. Jak to, že tohle radnice neuvedla? Jak to, že z toho nemá strach? Tohle je pro mne naprosto nepochopitelné!

4.Dům dětí a mládeže – když se stěhoval, tak hlavní argument byl ten, že zde je klid, žádná doprava. Nyní už klid a čistou přírodu děti nepotřebují? Nebudu zabíhat, že DDM mohlo být v prázdné škole, která už roky chátrá…Prostě DDM je tam, kde je, s tím nic nenaděláme, ale můžeme ovlivnit to, co budou mít okolo.

5. Libušino údolí – nic krásnějšího v Třebíči nemáme. Tohle se prostě Třebíčákům povedlo. S citem vybudovaný lesopark v kotlině. A teď si představte, co se stane, když se část vezme a vybuduje se zde několikaproudá silnice. Veškeré zplodiny zde zůstanou. Myslíte, že to stromy vydrží? Už teď bojují o přežití díky suchu a kůrovci. Co bude potom?

6. Zahrádkářská kolonie – oáza klidu, kam lidé z paneláku utíkají před hlukem a auty. A najednou uprostřed půjde silnice, pěkně široká. To bude ovoce a zelenina ještě zdravější a posezení na zahrádce úplný relax.

7. Vyústění na silnici vedoucí od Stříteže – už teď to je mnohdy masakr nervů. I přesto, že zde dojde k mírným úpravám, myslíte, že to Znojemské pomůže? Nyní je zde doprava velmi vysoká a co teprve, až sem dovedeme další. Jak se lidem u Alfy bude žít?

 
 

Radnice argumentuje Pražskou a Bráfovou třídou. Správně. Lidé zde už roky zažívají hluk, špínu, prach a zápach z výfukových plynů. Je potřeba odsud dopravu odvést. Ale ne do jiných obydlených částí.

Pokud by se podařil obchvat, který by se napojil na obchvat Okříšek, vedl by se po polích mezi Starčí a Borovinou, tak Boroviňáci by si zajeli jen kousek. Ale zůstal by jim klid a zeleň. To je můj názor. Posuďte sami, jaké klady a zápory jsou pro obě varianty. A jen tak mimochodem, zde je nález Krajského úřadu Kraje Vysočina, kde naše námitky posoudil jako velmi závažné a budou posuzovány. A nařídil zabývat se i velkým obchvatem.

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This