autor: Petra Štrymplová

 
 

, Aktuálně.cz

Město Bruntál se rozhodlo pro zahradnický experiment a nabídlo lidem přímo v centru netradiční podívanou. Místo klasických geometrických záhonů vyselo pestrou květinovou louku. I po suchém létě vzrostlé květy září barvami a zajímavě kontrastují s okolím.

Jde o nový trend ozelenění městského prostředí a zároveň tak trochu odvážný zahradnický pokus v moři asfaltu a betonu. A lidem se moc líbí. K loučce se sbíhají jako vosy na med.

„Je to nádherné, nikdy to tady nebylo takové pěkné. Bývaly tady vysazené květiny, ale nebylo to tak moc pěkné jako teď,“ rozplývá se paní Marie. „Pokud toho chtějí udělat víc, tak si myslím, že dělají moc dobrou věc, protože to hrozně potěší, když jdete okolo,“ přizvukuje paní Jana.

Možná zdání divočiny nebo horské louky. Rozkvetlé paloučky měli lidé po celé léto v centru Bruntálu. Proč se město pustilo do takového květinového experimentu?

„Není to úplně experiment, je to květinová louka a je to nový trend v zahradnictví. Jsme v centru města, kde jsou strohé ostré linie a najednou tady člověk objeví divokou barevnou přírodu,“ vysvětluje Lucie Wágnerová z městského úřadu.

Inspiraci hledali bruntálští ve světě. „Naše osivo pochází z Francie, nicméně i v České republice – Praha nebo město Brno již s těmito květinovými loukami pracuje,“ dodává iniciátorka bruntálské louky Lucie Wágnerová.

 

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This