Další každoroční úklid přírody pod záštitou Ukliďme Česko máme za sebou. Počasí nám přálo, a tak se uklízelo moc dobře. Dnes bylo na programu okolí bývalého třebíčského popraviště. Jsem vděčná mým kolegyním a kolegům z Třebíč Občanům!, kteří pravidelně na tyto úklidy chodí.

Je to už taková jarní a podzimní tradice a já už ani nepočítám, kolik těch úklidů jsme už udělali. Kolik legrace, ale hlavně práce je za námi. Pamatuji si jen takové ty “poklady” z některých akcí. Z toho letošního to je kostra rozvodné elektrické skříňky a napůl zarostlá pneumatika zalitá betonem, kterou kolega Aleš Novák dostal ze země.

Tím, že toto území uklízíme pravidelně, tak je vidět, že i nepořádku je méně, než když jsme zde úklid dělali před lety poprvé. Velké díky směřují k dobrovolníkům z řad veřejnosti. Už se stalo tradicí, že naší členové chodí i s dětmi. Tohle mne vždycky potěší. To, kolika lidem není lhostejné, jak to v přírodě po návštěvě některých “pánů tvorstva” vypadá. A že k tomu vedou i svoje děti. Dává mi to naději, že to s lidstvem není a nebude tak zlé.

Děkuji všem, kteří uklízí v přírodě tak nějak automaticky, kteří ve svém volnu jdou udělat něco nejen pro sebe, pro druhé, pro zeleň. Přeji brzké uzdravení těm, kteří dnes chtěli přijít, ale nemoc jim to nedovolila. Děkuji vám všem jménem Třebíč Občanům! za všechny ty úklidy a těším se s vámi na shledanou.

#TrebicObcanum #UklidmeCesko #uklid #priroda #Trebic

 

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This