Tak jsme to stihli skoro tak, tak. Další úklidy přírody z těch mnoha, co máme už za sebou. Počasí bylo opravdu nevlídné a po skončení akce se z nebe začal sypat sníh.

Teď na jaře jsme se rozhodli uklidit Lísčí a okolí Rafaelovy ulice. Podělili jsme se o toto území s třebíčskými geocachingery, které svolal náš člen Zdeněk Charvát. Vzali si na starost skálu pod altánem. Horolezci jí vyčistili od náletů i odpadu. Díky moc. Bez jejich práce by to Město Třebíč mělo těžší a stálo by to i dost peněz z rozpočtu.

 

Jsem vděčná mým kolegyním a kolegům z Třebíč Občanům, kteří pravidelně na tyto úklidy chodí. Je to už taková jarní a podzimní tradice a já už ani nepočítám, kolik těch úklidů jsme už udělali. Kolik legrace, ale hlavně práce je za námi. Pamatuji si jen takové ty “poklady” z některých akcí. Z toho letošního to bude záchodová mísa. Ano 🙂 najít se dá opravdu ledacos.

 
Co mne ale hodně vadí, nejen jako Třebíčačce, ale i jako zdravotnici, je důvod toho bince v Lísčí. Když se podíváte za plot nemocnice, tak uvidíte opravdu nehorázný bordel. Omlouvám se za ten výraz, ale je bohužel pravdivý. Dostává se i za plot na cestičky a do přírody. Budeme toto řešit nejen s odborem životního prostředí, ale i s vedením nemocnice. Nedovedu si představit, že by se takto mohl chovat soukromý vlastník. Tak proč má na svém pozemku takový čurbes třebíčská nemocnice?

Moc velké díky směřují k dobrovolníkům z řad veřejnosti. Přišly rodiny s dětmi. V tom škaredém počasí a s úsměvem a nadšením. Děkujeme. Tohle mne vždycky potěší. To, kolika lidem není lhostejné, jak to v přírodě po návštěvě některých “pánů tvorstva” vypadá. A že k tomu vedou i svoje děti. Dává mi to naději, že to s lidstvem není a nebude tak zlé.

 

Na konci dubna chce uklízet okolí tenisových kurtů Horácký tenisový klub Třebíč. To je bezva. Pojedeme hezky v řadě za sebou.

 

Snad se jednou povede i to, že těch pytlů s nasbíraným odpadem bude míň a míň. Moc bych si to přála.

 

Děkuji všem, kteří uklízí v přírodě pravidelně. Díky všem Třebíčákům, kteří ve svém volnu jdou udělat něco pro druhé. A přeji brzké uzdravení těm, kteří dnes chtěli přijít a pomoc, ale nemoc jim to nedovolila. Bylo jich hodně. Ale i tak nás bylo dost a zvládli jsme to. A co si budeme namlouvat. Zdraví a porozumění je to nejdůležitější.

 
Děkuji vám všem jménem Třebíč Občanům! za všechny ty úklidy a těším se s vámi na shledanou. ❤️

Projděte si fotogalerii níže a koukněte na opravdové kuriozity. 😀

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This