Město Brno ve spolupráci s Městskou policií a Centrem sociálních služeb zřídilo službu pro seniory a osobám se zdravotním postižením. Hlavním cílem této služby je zvýšení bezpečnosti seniorů, kteří se obávají, že v případě nouze si nedokážou přivolat pomoc. Pomocí tlačítka se v případě ohrožení života či zdraví spojí s dispečerem tísňového volání.

SOS tlačítko lze nosit zavěšené na krku, kalhotách či na ruce. Ke spojení stačí jeho stisknutí. Má také pádový senzor, který automaticky přivolá pomoc. Jeho další nespornou výhodou je GPS lokalizace, která se při zmáčknutí automaticky aktivuje. Tlačítko funguje prakticky po celé ČR. V Brně vyšel systém na asi 2 miliony korun včetně vybudování dispečinku, zakoupení tlačítek a pořízení technologie.

Za nás palec nahoru a doufáme, že dokážeme v budoucnu tuto velmi dobrou věc prosadit i u nás v Třebíči. Více informací o systému si můžete přečíst na webových stránkách města Brna zde.

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This