thumbnail of Petice na web

Petice za stavbu obchvatu Okříšek a Krahulova (silnice II/405) a přeložky silnice III/40510

Pravidelně informujeme naše občany o vývoji situace okolo přípravy nového dopravního řešení Okříšek a okolí, které by vyvedlo především těžkou nákladní dopravu ze zastavěného území nejen Okříšek, ale i Krahulova, Červené Hospody a Přibyslavic a zlepšilo dopravní obslužnost našeho regionu. Přestože by stavba obchvatu Okříšek a přeložky silnice do průmyslové zóny zvýšila bezpečnost dopravy, zlepšila životní prostředí, umožnila další rozvoj významných firem a zrychlila dopravní spojení mezi dvěma největšími městy Kraje Vysočina, má i svoje odpůrce. Veřejný zájem se tak střetává s úzce osobními či ekonomickými zájmy jednotlivců a pseudoekologickým aktivismem. A jak to většinou bývá, ty negativní hlasy jsou mnohem více slyšet, protože jsou možná i mediálně zajímavější.

Proto oceňujeme aktivitu pana Mgr. Antonína Zeleného, který se rozhodl podpořit přípravu obou staveb formou petice. Představil ji na setkání zastupitelů s občany ve středu 24. května na Stadionu, kde hned získal první desítky podpisů.

Text petice:

V Okříškách dne 24. 6. 2017

Petice za stavbu obchvatu Okříšek a Krahulova (silnice II/405) a přeložky silnice III/40510
Petice podle § 1 zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním
Petenty zastupuje Antonín Zelený, Masarykova 437, Okříšky 675 21.

Vážení představitelé Kraje Vysočina,

My, níže podepsaní, vás prostřednictvím této petice žádáme, abyste pokračovali v přípravě stavby obchvatu silnice II/405 a přeložky silnice III/40510 a udělali vše pro realizaci tohoto dopravního řešení. Doprava v Krahulově a Okříškách, kterých se toto dopravní řešení především týká, vzrostla v posledních letech několikanásobně, což je patrné z měření, která byla v minulých letech provedena v Okříškách. Díky tomu se v obytných zónách v bezprostřední blízkosti silnice II/405 výrazně zhoršila kvalita životního prostřední, koncentrace prachu a škodlivých zplodin znamenají vážnou hrozbu pro zdraví obyvatel dotčených lokalit. Obrovskou zátěž představuje také hluk, který způsobují tisíce automobilů, především těch nákladních, které každodenně i v době nočního klidu, projíždějí uvedenými obcemi. Nedovolte, aby sobecké zájmy několika osob blokovaly dopravní řešení, které by přineslo obrovskou úlevu stovkám lidí, kteří za stávající situace trpí hlukem a emisemi! Prostřednictvím této petice bychom vám v tomto rádi vyjádřili naši podporu.

Jako samospráva s textem petice plně souhlasíme a podporujeme ji. Aby měla význam i pro Kraj Vysočina v jeho nelehkém boji o realizaci obou staveb, je potřeba co největší počet podpisů. Proto oslovujeme všechny občan Okříšek i ostatních dotčených obcí, stejně jako pracovníky firem v našem regionu, kteří nyní dojíždějí po přetížených silnicích, aby pod ní připojili svoje podpisy.

Podepsat ji bude možné v sobotu během fotbalového utkání krajského přeboru a v neděli na Rodinném dnu, od pondělí potom na úřadu městyse a v knihovně, ve středu a v sobotu také na sběrném dvoře. Budeme jednat i s vedením firem a s místními obchody, jestli by bylo možné umístit petiční archy i u nich. Pokud by měl někdo z aktivních občanů zájem sbírat podpisy osobně, může si petiční archy stáhnout pod článkem, pouze poprosíme, aby podpisy nečísloval! To by se provedlo až najednou po ukončení petice.

Děkujeme za Vaši podporu a podpisy!

Zdroj: Oficiální webové stránky městyse Okříšky

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This