28.2.2017 byl v odpoledních hodinách na poliklinice Vltavínská slavnostně otevřen Family Point, který zřídilo a financovalo město Třebíč. A hned druhý den byl uzavřen, pravděpodobně kvůli bezpečnostním rizikům, a nadále se upravuje. Je umístěn ve druhém patře, hned u schodů, naproti otevřené čekárně praktické lékařky. Místo, kde by mohly maminky své dítě přebalit a v soukromí nakrmit, na poliklinice chybělo. Roky po takovém azylu maminky i zdravotníci volali.

 

Vedení města otvírá Family Point

V úterý 28. února vedení města slavnostně otvíralo Family Point…

Radnice nechala vybudovat dřevěnou ohrádku na místě, které není bezpečné, klidné ani hygienické. Chybí zde umyvadlo s tekoucí vodou, malý paravan poskytne soukromí jen jedné mamince a to ještě částečně, okolo chodí lidé mířící do ordinací v tomto patře. Přitom město vlastní vedlejší budovu, která je s touto spojená. Jsou tam hlavně zubní ordinace, větší klid, menší pohyb infekčních lidí a hlavně by radnice investovala do vlastního objektu. Stačilo by dát směrovky a ukazatele, tak jak je to

…a ve středu 1. března se tam objevilo toto upozornění.

nyní u lékařů a maminky by cestu našly i tam.

Tvůrcem a vlastníkem know-how služby Family Point je brněnská nezisková organizace Centrum pro rodinu a sociální péči, která od roku 1992 nabízí rodinám volnočasové, vzdělávací a poradenské programy, a také podporu v obtížných životních situacích.

Provozovatel Family Pointu musí dodržovat standardy a etické principy služby Family Point. K nim patří například povinné vybavení jako jsou přebalovací pult, křeslo vhodné pro kojení, dětská židle pro krmení, dětský koutek, dále příznivá otevírací doba, bezbariérovost apod. Cílem služby je zvyšování kvality života rodin ve městě a zázemí pro rodinu s malými dětmi. Projekt Family Pointu je zapsán v rejstříku ochranných známek. 

Pokud město chtělo vybudovat jen hrací koutek v infekčním prostředí, tak se záměr zdařil. Pokud ale chtělo vedení města pomoci maminkám, aby mohly dítě v klidu nakojit a přebalit a nebýt na očích veřejnosti, nebo děti během čekání u lékaře bezpečně zabavit, tak se jim to, dle našeho názoru, příliš nepovedlo. A to jak co se výběru klidného místa týká, tak celkového výsledku, zejména z hlediska bezpečnosti.

 

Vlevo je přesvětlená fotografie ze slavnostního otevření z webu města, vpravo pak obrázek z podobného úhlu pohledu, kde je patrné nebezpečné umístění Family Pointu

Na levé fotografii je plůtek, který by měl zřejmě zvýšit bezpečnost dětí hrajících si nad schodištěm, na pravé fotografii pak můžete vidět paravan, za kterým by měly maminky v “soukromí” kojit svoje miminka.

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This