Dostat se z Třebíče do Prahy nebo Brna veřejnou dopravou je v současné době čím dál složitější. Z přímých autobusových spojů do Prahy a zpět zůstal jediný, který zajišťuje společnost FlixBus ve spolupráci s dopravcem TRADO-BUS, a jinak jsou občané Třebíče odkázáni na cestu s jedním nebo dvěma přestupy a dlouhou cestovní dobou. V letošním roce navíc začala dvouletá výluka na hlavním železničním koridoru a cesta z Třebíče do Prahy se tak prodloužila až na čtyři a půl hodiny.

Nový dopravce UNITED BUSES

V březnu letošního roku se náš zastupitel a člen dopravní komise Aleš Novák obrátil na několik autobusových společností, zda by nezvážili zavedení spojů z Třebíče do Prahy. Mezi nimi byla i firma UNITED BUSES, která se rozhodla novou linku provozovat. Během přípravy nových spojů náš zastupitel poskytl dopravci konzultace z hlediska časů odjezdů nebo potřeb občanů Třebíče při cestách do Prahy a zpět. Ta bude trvat přibližně dvě hodiny a dvacet minut. Zároveň dojde také k navýšení počtu spojů z Třebíče do Brna a zpět, které zlepší spojení s Jihomoravským krajem. Autobusy budou doplňkově tvořit rovněž spojení Třebíče s Jihlavou nebo Náměští nad Oslavou a také dalšími menšími obcemi na trase.

Jak vypadají jízdní řády?

Zjednodušený jízdní řád je k dispozici zde.

Odkud autobusy odjíždí a kam přijíždí?

Popis naleznete na mapách níže.

Autobusy budou odjíždět ze zastávky “Třebíč, U Autobusového nádraží”, která se nachází vedle autobusového nádraží na průtahu silnice I/23. Přijíždět z Prahy budou na zastávku v opačném směru.

V Praze autobusy obsluhují zastávku Roztyly. Zde je zaručen přestup na metro linky C a autobusy MHD.

Kde si koupím jízdenku?

Jízdenky lze koupit na webových stránkách dopravce UNITED BUSES, v předprodeji na autobusovém nádraží, pomocí aplikace IDOS nebo přímo u řidiče autobusu (zde je však cena vyšší).

Odkaz na webové stránky dopravce

Odvážné rozhodnutí

V době koronavirové krize jsou dopravci provozující veřejnou dopravu ve velmi těžké situaci. Zájezdová doprava je ochromena a v linkové dopravě je minimum cestujících. Nicméně díky uvolňování opatření se do autobusů a vlaků lidé opět vracejí. Jde to však pomalu. A proto je na místě ocenit dopravce United buses, že se i v takto složité době rozhodl podstoupit riziko a pustit se do rozjezdu nové autobusové linky, která mnoha občanům Třebíče ulehčí cestování za prací, vzděláváním nebo kulturou a volnočasovými aktivitami a to nejen do Prahy, ale i do Brna.

Děkujeme a věříme, že se spojení veřejnou dopravou z Třebíče zlepší.

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This