Na posledním třebíčském zastupitelstvu předložilo vedení města návrh na zvýšení poplatku za psy. Odůvodnění znělo tak, že poplatek se už několik let nezvyšoval a okolní města mají poplatky vyšší. My jsme si ale už před jednání zastupitelstva zjišťovali, jak jsou na tom okolní města, a podívali jsme se i na to, kolik obyvatelé platí za své mazlíčky v krajských městech Jihlavě a Brně. A to, co jsme zjistili, se naprosto rozchází s tím, co tvrdí představitelé radniční koalice.

 

​Z tabulky je patrné, že jen mnohem větší krajské město Brno má ve své centrální části poplatky vyšší.  Jiná okolní města mají poplatky nižší. I proto se naše zastupitelka Blanka Kutinová ptala, jak vyšší poplatky hodlá radnice lidem kompenzovat. Zda rozšíří plochy určené k volnému výběhu psů či navýší počet odpadkových košů a sáčků pro pejskaře.

Nic takového však radní nechystají. Všeho je prý dostatek. Ani argument, že v této době museli všichni majitelé psů platit očipování psů a měli náklady navíc, nepomohl. Radniční koalice svůj návrh odsouhlasila. Naši zastupitelé byli proti, hlavním důvodem bylo porovnání s okolními městy a neschopností radních poskytnout lidem se psy lepší služby.

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This