Třebíčsko – Teplé počasí láká lidi k vodě a provozovatelé koupališť to moc dobře vědí. Jako první se po zimní přestávce otevře areál v Moravských Budějovicích. Firma Zikos, která tamní koupaliště spravuje, hodlá zahájit sezónu už 1. června.

V Moravských Budějovicích jde o tradiční termín. Otevřít dřív by už podle ředitelky Zikosu Miroslavy Bendové ani techniky nešlo. „Jaro je opravdu teplé, jenže přípravy trávníků a bazénů uspíšit nejde. Otevřít dřív než 1. června bychom stíhali jen těžko,“ vysvětlila.

Ve středu se v Budějovicích začaly napouštět bazény, plné budou o víkendu. Tři čtyři dny prý budou na ohřátí vody pro rekreační účely stačit. „Spoléháme se jen na slunce, žádného jiného pomocníka nemáme. Snad nám bude počasí přát a lidé brzy přijdou,“ podotkla Miroslava Bendová.

Slavnostní otevření koupaliště je naplánováno v Jaroměřicích nad Rokytnou. V sobotu 17. června odpoledne tam hlavně na děti bude čekat nejen čistá voda v bazénu, ale také vystoupení mažoretek Marionette, malování na obličej, aquazorbing a taky skákací hrad. To vše zdarma.

Ve stejný den se otevře třebíčské koupaliště Polanka. Radnice, které areál patří, tam plánuje letos po sezóně pokračovat v opravě památkově chráněných převlékáren. „Vymění se tam některé dřevěné prvky. Vše se dokončí v příštím roce finálními nátěry,“ popsal starosta Třebíče Pavel Janata.

Zdroj fotografie: www.lagunatrebic.cz

 

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This