Aleš Novák

dopravní specialista, koordinátor železničního provozu, opoziční zastupitel města Třebíče

člen výboru pro páteřní dopravní infrastrukturu ve městě, člen dopravní komise, člen spolku Obchvat Třebíče

“Chci fungující dopravu v Třebíči. Velký obchvat města, promyšlenou koordinaci oprav a uzavírek, seřízené semafory a spolehlivou městskou hromadnou dopravu. Chci udělat všechno pro to, abychom o Třebíči mohli začít říkat, že je chytrá – tedy Smart City.”

Aleš Novák se narodil 26. 8. 1996 v Třebíči. Po absolvování třebíčského osmiletého gymnázia nastoupil na Fakultu dopravní ČVUT v Praze. V roce 2021 získal magisterský titul Ing. v oboru Logistika a řízení dopravních systémů. Aleš je autorem publikace “60 LET MHD TŘEBÍČ”, jež byla vydána u příležitosti šedesátého výročí založení městské dopravy v Třebíči. Byl hlavním organizátorem oslav 60 LET MHD TŘEBÍČ, které proběhly v roce 2014 na Karlově náměstí v Třebíči. Se svou prací na téma Vývoj městské hromadné dopravy v Třebíči se zúčastnil soutěže Středoškolská odborná činnost. V celostátním kole se umístil na druhém místě a získal cenu rektora ČVUT v Praze.

Pět let pracoval jako stevard v autobusech RegioJet, následně jako operativní dispečer a vedoucí stevardů ve žlutých autobusech. Po ukončení studia na vysoké škole získal práci ve společnosti ARRIVA vlaky, kde pracuje na pozici specialisty provozu. Má na starosti především koordinaci činností mezi provozním a technickým úsekem.

Nyní je členem výboru pro páteřní dopravní infrastrukturu města a dopravní komise města. V Třebíči by rád zlepšil celkovou dopravní situaci se zaměřením na MHD.

Vedle dopravy patří mezi jeho koníčky hudba, sport, historie a politika. Absolvoval dva stupně hry na elektrické klávesové nástroje a dokončil první stupeň hry na klasickou kytaru v ZUŠ Třebíč. Svoje hudební dovednosti rozšiřuje o zpěv a hru na klavír či elektrickou kytaru. Rekreačně hraje tenis, squash, badminton a stolní tenis.

 

 

 

 

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This