Aleš Novák

dopravní specialista, koordinátor železničního provozu, opoziční zastupitel města Třebíče

člen výboru pro páteřní dopravní infrastrukturu ve městě, člen dopravní komise, člen spolku Obchvat Třebíče

„Třebíč má dlouhodobě problémy s dopravou. Proto bych se chtěl tomuto zásadnímu tématu společně s týmem odborníků věnovat. Doprava totiž nejsou pouze auta, ale také autobusy MHD, cyklisti nebo chodci. Na ulicích musí mít každý svoje místo a cítit se na nich bezpečně. Ve výsledku podpora různých druhů dopravy pomůže všem. Město totiž bude průjezdnější, lépe průchozí a bude se nám zde lépe dýchat.

Chci, aby město (nejen) nad dopravou uvažovalo komplexně a plánovalo dopředu. Proto místo průchvatu podporuji výstavbu skutečného, velkého obchvatu, který nepovede přes obytné a rekreační zóny a odvede dopravu mimo město. Citelně nás trápí i špatně seřízené semafory, chybějící přestupní vazby mezi vlaky a autobusy nebo spousta bariér ve veřejném prostoru.

Za posledních 12 let vlády staronové koalice přišla Třebíč o více než 3000 obyvatel, především mladých lidí, což je nejvíce ze všech měst na Vysočině. To musí skončit. Chci, aby Třebíč byla vstřícná občanům. Aby město lidem pomáhalo a zjednodušovalo jim život, nikoliv je odrazovalo.

Třebíč si zaslouží víc.“

Aleš Novák se narodil 26. 8. 1996 v Třebíči. Po absolvování třebíčského osmiletého gymnázia nastoupil na Fakultu dopravní ČVUT v Praze. V roce 2021 získal magisterský titul Ing. v oboru Logistika a řízení dopravních systémů. Aleš je autorem publikace “60 LET MHD TŘEBÍČ”, jež byla vydána u příležitosti šedesátého výročí založení městské dopravy v Třebíči. Byl hlavním organizátorem oslav 60 LET MHD TŘEBÍČ, které proběhly v roce 2014 na Karlově náměstí v Třebíči. Se svou prací na téma Vývoj městské hromadné dopravy v Třebíči se zúčastnil soutěže Středoškolská odborná činnost. V celostátním kole se umístil na druhém místě a získal cenu rektora ČVUT v Praze.

Pět let pracoval jako stevard v autobusech RegioJet, následně jako operativní dispečer a vedoucí stevardů ve žlutých autobusech. Po ukončení studia na vysoké škole získal práci ve společnosti ARRIVA vlaky, kde pracuje na pozici specialisty provozu. Má na starosti především koordinaci činností mezi provozním a technickým úsekem.

Nyní je členem výboru pro páteřní dopravní infrastrukturu města a dopravní komise města. V Třebíči by rád zlepšil celkovou dopravní situaci se zaměřením na MHD.

Vedle dopravy patří mezi jeho koníčky hudba, sport, historie a politika. Absolvoval dva stupně hry na elektrické klávesové nástroje a dokončil první stupeň hry na klasickou kytaru v ZUŠ Třebíč. Svoje hudební dovednosti rozšiřuje o zpěv a hru na klavír či elektrickou kytaru. Rekreačně hraje tenis, squash, badminton a stolní tenis.

 

 

 

 

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This