Rostislav Štork

opoziční zastupitel města Třebíče

člen kulturní komise

“”Chci další rozvoj našeho jaderného regionu. Nový blok elektrárny v Dukovanech a k ní vedoucí kvalitní širokou silnicí.”
Rostislav Štork se narodil 28. října 1969 v Třebíči. Absolvoval třebíčské gymnázium, fyziku (se zaměřením na astronomii a astrofyziku) studoval na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy, tamtéž pokračoval i v doktorském studiu. Již během doktorského studia nastoupil v roce 1994 do Astronomického ústavu Akademie věd České republiky, kde pracuje dodnes. Zabývá se meziplanetární hmotou, především experimentálním, tedy observačním, výzkumem meteorů.

O politiku se zajímá od listopadu 1989, který prožil jako student v Praze. Později se i sám politicky angažoval, v letech 1996–2007 byl členem ODA (2002-2007 krajským předsedou ODA v Kraji Vysočina). Po ukončení činnosti ODA již politiku sledoval spíše zpovzdálí. Když jej oslovilo sdružení Třebíč Občanům!,  zda by nechtěl své zkušenosti využít a v komunálních volbách v roce 2014 opět kandidovat, moc dlouho se nerozmýšlel a rozhodl se znovu své schopnosti nabídnout veřejnému životu.

Ve volném čase se zabývá astronomií i v amatérské komunitě. Také se věnuje hře šachové, za družstva šachového klubu Caissa Třebíč bojuje v krajských soutěžích. Je členem České astronomické společnosti, České nukleární společnosti, Jednoty českých matematiků a fyziků.

Rostislav Štork žije s partnerkou a jejími dvěma syny.

 

 

 

 

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This