Johana Anežka Obršlíková

hudební manažerka, primáška folklorního souboru Bajdyš

“”Přála bych si, aby město Třebíč bylo kulturním a kreativním městem, aby nezávislé umění vzkvétalo a lidé z umělecké branže zde mohli žit a tvořit. Napnu svoje síly i um, aby Třebíč nezmizela z mapy kulturního života.”

Johana Anežka Obršlíková se narodila v roce 1987 v Třebíči. Po absolvování Katolického gymnázia Třebíč (2006) vystudovala obor Hudební manažerství na Janáčkově akademii múzickým umění v Brně. V rámci studia absolvovala studijní stáž na Universität für Musik und darstellende Kunst Wien (2009-2010) a pracovní stáž ve spolku exil.arte Wien (2011-2012). Po studiu pracovala na projektovém oddělení Hudební fakulty JAMU. V letech 2014-2017 žila v Německu, kde v rámci civilní dobrovolnické služby pracovala 18 měsícu v divadle LOT Theater Braunschweig (2014/2016) a následně na pracovní poměr v Divadelně-pedagogickém centru Braunschweig (2016/2017).

Od léta 2017 žije v Třebíči. Jako nezávislá produkční pracuje pro soubory Musica Florea, Czech Ensemble Baroque a Virtuosi Trebicenses. Hraje na housle a je členkou a primáškou folklórního souboru Bajdyš.

“Ráda bych iniciovala a spoluutvářela kulturní strategii města. Věřím, že ta přispěje k lepšímu využití třebíčských kulturních zdrojů, ke zvýšení kvality života, k posílení ekonomického rozvoje a upevnění sociální soudržnosti. V současné době hraje kritérium kvality života, jehož je kulturní dění neopominutelnou součástí, důležitou roli při rozhodování lidí, kde pracovat a žít. Pozornost věnovaná kulturní politice se vyplatí,” říká Johana.

Doporučený článek

 

 

 

 

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This