Edita Pacalová

lékárnice

“Přála bych si, aby lidé v Třebíči spolu více žili a mezigeneračně komunikovali. Aby měli co nejvíce možností se setkávat na zajímavých místech. Jako jedna z cest by se mi líbila komunitní zahrada. Místo, kde by si lidé mohli pečovat o svůj záhonek, popřípadě rostlinku.”

Narodila se 14.2.1974 v Třebíči. Třebíčské gymnázium absolvovala v roce 1992. Po studiích Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové získávala zkušenosti v pražských lékárnách. V této době se intenzivně podílela i na nadační činnosti podporující pobyt rodičů s dětmi v nemocnici. Nadace provozovala i ubytovnu pro rodiče v pražském Motole a připravovala stavbu dětského hospice. Od roku 2004 pracuje v třebíčských lékárnách. Snaží se aktivně zapojit do dění v našem městě, aby se tu dobře žilo nejenom nám, ale i našim dětem i rodičům.

Edita je podporovatelkou komunitních zahrad, kde by si lidé mohli pečovat o svůj záhonek, popřípadě rostlinku. A proč? Aby i ti, co nedosáhnou na vlastní pozemek (ať už kvůli financím nebo ze zdravotních či časových důvodů), měli šanci vypěstovat si vlastní zeleninu a měli další možnost se setkávat se stejně naladěnými lidmi.

Nejraději relaxuje pobytem a pohybem v přírodě. Velkou zálibou je sběr a pěstování bylin.

 

 

 

 

Získejte více informací

z našeho webu

Třebíč Občanům!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This